Xəbərlər
04 iyul 2016
1234

STATİSTİKA. 1918-ci ildən indiyə qədər 27 Daxili İşlər Nazirimiz olub


Daha tez məlumatlanmaq üçün Facebook səhifəmizi bəyən və paylaş

 

 STATİSTİKA. 1918-ci ildən indiyə qədər 27 Daxili İşlər Nazirimiz olub

 

Polisin yarandığı ilk gündən bu vaxta qədər DİN-ə rəhbərlik etmiş nazirlərimizi təqdim edirik:
 
1. Fətəli Xan Xoyski - 28.05.1918 - 17.06.1918
2. Cavanşir Behbudxan - 17.06.1918 - 26.12.1918
3. Xəlil bəy Xasməmmədov - 26.12.1918 - 16.06.1919
4. Nəsib bəy Usubbəyli - 16.06.1919 - 22.12.1919
5. Məmmədhəsən Hacınski - 22.12.1919 - 15.02.1920
6. Mustafa bəy Vəkilov - 15.02.1920 - 28.04.1920
7. Həmid Sultanov - 28.04.1920 - 01.06.1921
8. Mircəfər Bağırov - 05.10.1921 - 22.05.1927
9. Novruz Rzayev - 22.05.1927 - 10.07.1929
10. Stepan Yemelyanov - 01.08.1929 - 05.02.1941
11. Mirteymur Yaqubov - 06.03.1941 - 01.06.1943
12. Ağasəlim Atakişiyev - 10.07.1943 - 06.06.1953
13. Anatoli Quskov - 08.08.1953 - 25.03.1954
14. İvan Buliqa - 30.04.1954 - 10.07.1956
15. Əli Kərimov - 11.08.1956 - 05.02.1960
16. Xəlil Məmmədov - 03.11.1960 - 05.01.1965
17. Məmməd Əlizadə - 05.01.1965 - 19.03.1970
18. Arif Heydərov - 19.03.1970 - 20.07.1978
19. Cəfər Vəliyev - 04.11.1978 - 06.04.1987
20. Aydın Məmmədov - 07.04.1987 - 09.05.1990
21. Məhəmməd Əsədov - 23.05.1990 - 18.11.1991
22. Tofiq Kərimov - 18.11.1991 - 20.02.1992
23. Tahir Əliyev - 24.02.1992 - 25.05.1992
24. İsgəndər Həmidov - 26.05.1992 - 16.04.1993
25. Abdulla Allahverdiyev - 21.04.1993 - 25.06.1993
26. Vaqif Novruzov - 07.07.1993 - 29.04.1994
27. Ramil Usubov - 29.04.1994-ci ildən (Axar.az)

 STATİSTİKA. 1918-ci ildən indiyə qədər 27 Daxili İşlər Nazirimiz olub

 






Whatsapp'ta Paylaş



Загрузка...
loading...